بخشی از سخنرانی سید احمد خمینی (ره) در مرقد امام (قدس سره) «سال 69»

امروز دیدم که سایت رسمی حزب اعتماد ملی، که دبیرکلش جناب کروبی است، جمله‌ای از قول حاج سید احمد آقا (ره)، نقل کرده است که کروبی را مظلوم و کتک‌خورده حوزه و متحجران آن دانسته بود. البته در کامنتش گفتم که منبعش را هم ذکر کنند. ما که به منابع دسترسی چندانی نداریم.

صفحه سایت اعتماد ملی

اما کمی که بیشتر گشت زدم یک پژوهش از جناب آقای سید هادی موسوی دیدم که بد ندیدم عین همان را اینجا نقل کنم. البته او منابع را هم آورده است. این‌ها عین جملاتی هستند که مرحوم حاج سید احمد آقا (ره) در سخنرانی‌هایی که پس از فوت امام خمینی (قدس سره) تا زمان فوت خود آن جناب در سخنرانی‌ها به کار برده‌اند، هستند. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. از یک جمله چه استفاده‌ها که برخی نمی‌کنند!

« باید همگی پشت سر رهبری قرار بگیریم و از آرمانهای امام و رهبر عزیز و محبوبمان، حضرت آیت الله خامنه ای دفاع کنیم. و همه مردم باید دقیقا سیاستهای نظام را دنبال کنند….
تذکر این نکته ضروری است که دفاع از آرمانهای انقلاب و نظام و اصرار بر حفظ چارچوبهای ترسیم شده از سوی حضرت امام و پرخاش بر ضد کسانی که مخالف با آرمانهای امام و انقلابند و دفاع از محرومان و دفاع از رهبر معظم انقلاب از مسائلی است که هرگز نمی توان از آن چشم پوشی نمود.» ص307 ج 1 .ت 13/7/68.

« من خود را همیشه در کنار شما و مسئولان نظام و پشت سر مقام رهبری می دانم و با خدا و امام عزیز عهد بسته ام که از آن تخلف نکنم. انقلاب اسلامی مسئله ای نیست که کسی بتواند نسبت به آن بی تفاوت باشد. لذا من با تمام وجود تلاش خواهم نمود تا در حد قدرت در جهت اهداف اسلام و امام و نظام حرکت نمایم.» ص 310ج 1 ت12/4/68.

« آنها [شهدا] با خدای خود پیمان بسته بودند تا در مسیر پر نشیب و فراز انقلاب از ولی فقیه شان یعنی امام عزیز (قدس سره) و دین شان و مملکت شان تا آخرین قطره خون دفاع کنند و بر سر آن پیمان بودند و ماندند تا شربت شهادت نوشیدند. امروز من و شما باید در همان خط حرکت کنیم و خالصا مخلصا برای خدا و اسلام و نظام اسلامیمان از رهبر بزرگوارمان حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته) حمایت کرده و در راه او که راه امام عزیزمان است گام برداریم. امروز دنیا مترصد است که ببیند ما چگونه حرکت می کنیم. سرپیچی از ولایت، سقوط نظام را به دنبال دارد.
امروز ولایت، نقطه وحدت امت حزب الله است. نظام از ولایت جدا نیست، چرا که بدون ولایت، نظام اسلامی [موجود] نیست و بدون نظام، انقلاب نمی تواند راه خود را در جهان طی کند. امروز نظام اسلامی ما چشم و چراغ مسلمانان جهان است…. ما، در این مکان مقدس با امام پیمان می بندیم که هر کسی را که او طرد کرده، طرد کنیم و با هر کسی که او برادر خوانده، برادر باشیم.» ص 320-21 ج1 ت7/11/68.

« امروز اگر توجه دنیا معطوف به کشور ما است بدین دلیل است که پرچم مبارزه با استکبار همانند زمان حضرت امام در اهتزاز است. امروز رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای از همان آرمانهایی دفاع می کنند که امام دفاع می کردند، زیرا اگر ذره ای بر خلاف جهت امام حرکت داشتیم، برخورد دنیا با انقلاب اسلامی تا این حد قهرآمیز نبود….»ص 330ج1ت10/12/68.

« خطر بازگشت و انحراف از مسیر هر انقلابی همیشه وجود دارد، تنها با حفظ وحدت و تبعیت از مقام معظم رهبری، آگاهی و همدلی و ایستادگی تا پای جان بر سر اصول انقلاب است که می توان راه را ادامه داد.» ص 348ج1

« امروز هم ما رهبر داریم. ولایت فرقی نمی کند، ولایت امام با ولایت حضرت رسول (ص) [تفاوتی نمی کند]. ولایت امروز [حضرت آیت الله خامنه ای]، درست مثل ولایت زمان امام است. ببینیم رهبری چه می گوید…. و اگر رهبری چیزی گفت طبق آن عمل کنیم. اگر هر کسی بخواهد نظر خودش را انجام دهد، پس رهبری برای چیست؟ وقتی ما رهبری داریم باید سعی کنیم همه پشت سر رهبری حرکت کنیم. اگر شما بخواهید بدون اطاعت از رهبری برای مردم کار کنید، مطمئن باشید دسته دیگری می آیند و حکومت را در دست می گیرند و می گویند اینها نمیتوانند برای خدا کار کنند و مطمئن باشید که ایران را به غرب وصل می کنند. امروز ما [با استکبار جهانی و حامیانش] جنگ داریم. دعوا داریم، ما که نمی توانیم دست از معیارهای انقلابمان بکشیم. ما بحمدالله پشت سر رهبرمان می مانیم.» ص368ج1 ت فروردین69.

« ما امروز باید همه متحد باشیم. امروز در کنار نظاممان، پشت سر رهبری قرار بگیریم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره های شناخته شده انقلاب است که سالیان سال در زندانهای رژیم سفاک پهلوی به سر برده است. از افرادی است که در طول انقلاب خدمات زیادی کرده و در جبهه ها بوده. در خود جبهه مستقیما جنگیده است. پس باید افتخار کنیم که چنین رهبری داریم و همگی پشت سر او حرکت کنیم و مقابل قدرت جهنمی امریکا بایستیم.» ص 372ج1 ت اردیبهشت 69.

« قافله سالار اهداف خمینی کبیر، شاگرد عزیز او حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و [سکاندار] نظام است، و به امید خدای متعال برای همیشه تاریخ این نظام دستورات محکم و اصول خدشه ناپذیر ترسیمی از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی را دنبال خواهد کرد. حضرت امام و حضرت آیت الله خامنه ای از نظر زندگی در کمال سادگی و از نظر صلابت در مقابل دشمنان اسلام چون ائمه اطهار علیهم السلام، و از نظر دفاع از محرومان در همان خط بوده و هستند و از آرمانهای اسلامی مسلمانان جهان دفاع نموده و می کنند.» ص396ج1 ت3/3/69.

« مردم [ با حضور در حرم مقتدای خویش حضرت امام خمینی] آمده بودند تا در محضر روح خدا بر حمایت بیدریغشان از اصل خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی یعنی ولایت فقیه و پایداری در تبعیت و اطاعت مداوم از ولی امر مسلمین و رهبری انقلاب گواهی دهند. مردم آمده بودند تا… بگویند که اگر تا دیروز با اشاره امامشان خالصانه، عزیزان خود را برای دفع تجاوز دشمن به جبهه ها گسیل داشتند… امروز نیز به فرمان رهبر عزیز، صف در صف، متحد و یکپارچه در صحنه های مختلف انقلاب حاضر به فداکاریند.
حضور کریمانه شما مردم… حقانیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را گواهی داد که : « امام خمینی (سلام الله علیه) یک حقیقت همیشه زنده است، راه او، راه ما ، هدف او، هدف ما و رهنمود او مشعل فروزنده ماست.» » ص 410 ج1 ت19/3/69.

« از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای که … تداوم راه امام در جزء جزء برنامه های آینده نظام و انقلاب را به صراحت بیان فرمودند، تشکر می نمایم. رهبر عزیزی که لحظه ای برای پیاده کردن آرمانهای اسلامی اماممان از تلاش و کوشش نایستاده است. بزرگواری که به دنیا نشان داد که عصر خمینی پایان پذیر نیست و باید برای اهداف امام از جان مایه گذاشت. رهبری که چون کوه در مقابل استکبار بخصوص امریکا ایستاده است.» ص 411ج1 ت19/3/69.

« مطمئنا امریکا چشم به کشور شما دوخته است. مطمئنا امریکا برای نابودی شما، تا آخرین نفس علیه شما اقدام خواهد کرد و لحظه ای شما را راحت نخواهد گذاشت. لذا شما به احترام خون شهدا و اسرا و به احترام مجروحان و مفقودالاثرهایتان باید کمربندها را محکم ببندید و پشت سر مقام معظم رهبری بایستید و از آرمان های امامتان دفاع کنید.» ص442ج1 ت 29/5/69.

« با امام پیمان می بندیم که لحظه ای از پشت سر رهبری عزیز انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دور نباشیم. چرا که یکی از شاگردان عزیز امام، رهبر عزیزمان است. این بزرگمردی که امروز سکان این کشتی را در دست گرفته و این بزرگمردی که ما در پشت سر او، پوزه امریکا را به خاک خواهیم کشید.» ص444ج1 ت29/5/69.

« پس قدم اول و آخر ما دفاع از آرمانهای اسلامی و دفاع از خون شهیدان والامقام و بزرگ است. دفاع از امام و رهبری و نظام است.» ص449ج1ت12/6/69.

« ما امروز رهبر عزیز و نظاممان را در مقابل امریکا چون کوه ایستاده می بینیم و ملت ما ان شاء الله تا آخر خواهد ایستاد.» ص 449ج 1 ت12/6/69.

« شما [ملت بزرگ ایران] باید از رهبری معظم انقلاب اسلامی حمایت همه جانبه کنید تا ان شاء الله بتوانید پرچم کرامت اسلامی را در سراسر جهان به اهتزاز درآورید.» ص451ج1ت19/6/69.

« ما باید بدانیم که آبادی ایران محتاج اتحاد و همبستگی و تبعیت از مقام معظم رهبری است.» ص452ج1ت19/6/69.

« من امیدوار هستم … با روح پاکی که حاکم بر این نظام و این مردم هست و مروج آن امام بوده و ادامه دهنده آن رهبر معظم فعلی است ما ان شاء الله در تمام زمینه ها پیروز شویم.» ص462ج1ت1/7/69.

« بعد از امام بحمدالله ما دارای رهبری شدیم که گام به گام در کنار امام حرکت کرده بود. و بعد از امام، پرچم لااله الاالله و محمد رسول الله را تصمیم دارد چون امام بر گردون گردان نصب کند. ما همه وظیفه داریم که پیرو و حامی ایشان باشیم.»ص469ج1ت2/7/69.

« بعد از امام، در زمان رهبر عزیزمان مسائل مختلفی ما دیدیم، چه مسائل داخلی و چه خارجی. شما می دانید که دنیا پایش را در یک کفش کرده بود که بعد از امام دیگر … انقلاب اسلامی از درون متلاشی می شود زیرا کسی نیست که از نظر دانش مذهبی مورد قبول روحانیون و از نظر مذهبی مورد قبول انقلابیون باشد….اما دیدیم خبرگان، رهبر را انتخاب کردند…. مقدار زیادی از قدرت ضربه دشمن را خبرگان با تعیین رهبر عزیزمان گرفتند. مردم فهمیده بودند که … اگر دیر بجنبند تمام زحماتی را که شهدا، اسرا، مفقودین و جانبازانشان کشیدند از بین خواهد رفت. لذا بیعت مردم با رهبر ما در این مواقع حساس، بسیار نقش آفرین و تعیین کننده بود.»ص474-475ج1ت17/7/69.

« ما امروز پشتیبانی خوبی را داریم. چرا؟ برای اینکه ما نظاممان و رهبرمان درست همان گونه که امام در مقابل امریکا سازش ناپذیر بودند با همان صلابت راه امام را دنبال می کنند.» ص476ج1ت17/7/69.

« شکی نیست آزادی باید در چهارچوب اسلام باشد و شکی نیست که هیچ کس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستورات رهبری عمل کنند.» ص490ج1ت7/8/69.

« … برادران عزیزم، خواهران عزیزم، ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام رهبری حضرت آیت الله خامنه ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که به اقتدار ولی فقیه صدمه بخورد گناه بزرگی مرتکب شده ایم. ما امروز اختلاف را از هیچ کس نمی پذیریم. اگر روزی از پشت سر ولی فقیه کنار رویم و اگر ولی فقیه نفوذ کلمه اش کم شود، چه گناه بزرگی مرتکب خواهیم شد؛ تمام زحمات ملت عزیز، شهیدان و امام شهیدان از بین میرود. ما باید سعی کنیم اتحادمان را حفظ کنیم و پشت سر ولی فقیه حرکت کنیم.» ص556ج1ت19/10/69.

« امروز رهبر، به عنوان شاخص حق در مقابل کل باطل در دنیا وجود دارند و ما باید پشت سر رهبرمان تمام موانع را از سر راهمان برداریم و … حمایتهایمان را از رهبری و مسئولان نظام بیشتر کنیم.»ص558ج1ت25/10/69.

« امروز همه این موانع [خارجی و داخلی در مقابل حرکت انقلاب اسلامی] هست. خواهران و برادران عزیز، دوستان انقلاب، دوستان نظام و امام، دوستان مقام معظم رهبری! بدانید که امروز همه آن گرفتاریها را [که در زمان امام وجود داشت]، نظام دارد. بدانید که امروز همه این مشکلات گریبان نظام را گرفته، علاوه بر اینکه امام نیست، علاوه بر اینکه مرحوم شهید بهشتی نیست، مطهری نیست، سایر مبارزان کمک کننده به امام و انقلاب نیستند. پس امروز که همه این گرفتاریها هست، و امام نیست ما باید متحدتر و بیشتر و محکم تر و قاطع تر پشت سر مقام معظم رهبری باشیم و نگذاریم که رهبرمان یک روز خدای نکرده احساس تنهایی کنند. شما نگذاشتید که امام احساس تنهایی کنند، نباید بگذارید آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری هم احساس تنهایی کنند. بیایید اینجا و در کنار مرقد امام، با امام همپیمان شویم و بگوییم اماما ! حال که تو در بین ما نیستی، ما زنان و مردان انقلابی، پشت سر رهبری و در خط رهبری در مقابل امریکا، در مقابل ابرقدرتها می ایستیم و تا آخرین نفس برای پیاده کردن آرمانهای انقلابی مان از انقلاب دفاع می کنیم. هر کس منکر این معنا باشد مطمئن باشید که در خط امام نیست. هر کس بگوید اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت الله خامنه ای است در خط امریکا است. مگر ما می گذاریم رهبرمان تنها باشد. مگر ما مرده ایم. مگر شما مردم مرده اید. همان گونه که امام با یک اشاره، شما مردم را روانه خیابانها و جبهه ها می کردند، امروز ما آماده هستیم تا با یک اشاره رهبری به خیابانها و جبهه ها گسیل شویم. … نظام، نظام اسلامی است. شما خودتان میدانید اگر دفاع شما زنان و مردان انقلابی از رهبری و نظام نباشد، آیا رهبری می تواند این طور توی دهان امریکا بزنند؟ آیا رهبری می تواند اینگونه سخنرانی کند که یاد امام را در اذهان یکایک مردم ایران دوباره زنده کند. دیگر چه رهبری را بهتر از این می خواستید. رهبری که چون کوه در برابر امریکا ایستاده است. … مگر رهبر اجازه می دهد که کسی بر خلاف خط امام قدمی بردارد؟ این زمزمه ها، زمزمه های امریکا است. حواستان جمع باشد. امریکا امروز در منطقه حاضر است. آیا آمده عراق را از بین ببرد؟ برای این کارها آمده اما نشان اصلی اش انقلاب اسلامی است. اگر شما مردم پشت سر رهبری باشید و مثل من که بعد از امام با خدای خود و امام خود عهد کردم که کوچکترین قدمی را علیه رهبری و بر خلاف حتی میل رهبری برندارم، چنین پیمانی را امروز ببندید که از روز اول بسته اید و امروز تجدید کنید، مطمئن باشید که ما در تمام زمینه ها بر امریکا پیروز می شویم. آیا در دنیا رهبری غیر از رهبر ما اینگونه می تواند به امریکا حمله کند؟ رادیوهای بیگانه چه می گویند؟ هیچ کس با رهبری مخالف نیست. هیچ کس جرأت نمی کند در این مملکت مخالف رهبری باشد. مردم او را تکه تکه میکنند.» ص581-580ج1ت12/11/69.

« ما به مانند زمان حیات حضرت امام تحت رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی از آرمانهای مسلمین در تمام جهان دفاع میکنیم و همیشه از کسانی که در مقابل صهیونیسم ایستاده اند حمایت کرده و به حمایت خود ادامه می دهیم.» ص591ج1ت17/11/69.

« امروز ضد انقلاب، قاچاقچیان، آنهایی که حیثیت انقلاب و نظام و کشور را در داخل لکه دار می کنند از شما فرزندان امام و انقلاب هراس دارند. خدا یار و نگهدار شما باشد و خدا ما را موفق کند تا پشت سر فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای از تمام شعارهای انقلاب دفاع کنیم.» ص598ج1 ت23/11/69.

« رهبری انقلاب اسلامی محور همه تصمیم گیری ها و حرکتهای اسلامی و انقلابی ماست. کوچکترین انحراف از محور ولایت فقیه به حفظ وحدت امت اسلامی ضربه می زند و معصیت است. …ولی فقیه محور ارزش های انقلاب است، هر که از آن دوری گزیند از انقلاب و نظام دوری جسته است و در پیشگاه باری تعالی مسئول است.» ص106ج2ت3/11/70.

« امروز استمرار انقلاب اسلامی در پرتو ایمان، اتحاد امت اسلامی و حرکت در خط امام و رهبری انقلاب اسلامی، عملی است و باید بدانیم که خط امام و رهبری انقلاب، هیچ گونه فرقی با هم ندارند. هر کس هر اندازه انقلابی باشد اما در خط رهبری حرکت نکند به آرمانهای مردم خیانت کرده است….» ص146ج2ت12/11/70.

« مواضع استوار و سازش ناپذیر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در برابر دسایس و حیله های دنیای استکباری یادآور مواضع حکیمانه امام خمینی است.
امروز رسانه های غربی در قبال مواضع سازش ناپذیر رهبری معظم انقلاب، سیاست سکوت و بایکوت را دنبال می کنند. آنها به روشنی به این معنا رسیده اند که مواضع ایشان نقطه مقابل دنیای استکباری است و اگر بخواهند همچون زمان حیات حضرت امام، به ایشان حمله کنند، نتیجه و اثر معکوس خواهند گرفت. این توطئه حساب شده دشمن یک خطر جدی است و باید در مناسبتهای مختلف، همه ما تلاش کنیم جوّ سکوت و بایکوت دشمن را که همچون حصاری اطراف ما را در برگرفته بشکنیم و روشنگر سیاست ها و مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم. اینجانب بار دیگر تأکید می کنم مواضع مقام معظم رهبری همانند مواضع سازش ناپذیر حضرت امام است.
امروز سیاست کلی نظام و انقلاب را مقام معظم رهبری ترسیم می کنند و بر اساس شرع و قانون هیچ یک از ارکان نظام اعم از مجلس، دولت، قوه قضائیه و سایرین نمی توانند بر خلاف نظر ایشان عمل کنند….
امروز همه می دانیم مواضع حضرت امام و مقام رهبری در قبال غرب چگونه است. رهبر انقلاب فرمودند راه ما راه امام است و صلاح دین و دنیای ما حرکت در مسیر حضرت امام است و ما باید قدمی از خط امام کوتاه نیاییم. ایشان کراراً تداوم راه امام را یادآور شده اند و عملاً همان راه امام را ادامه می دهند. مواضع رهبر انقلاب موجب آرامش خاطر همه ما است. ما اگر بخواهیم مسیر حرکتمان در جهت رضای خدا باشد باید پیرو حرکت رهبری باشیم.» ص239-240ج2ت7/2/71.

« آنچه که روح امام همیشه جاویدان ما را خشنود می سازد تداوم اهداف متعالی نظام و انقلاب اسلامی است. … [و] امروز رهبر معظم انقلاب پرچمدار این آرمانهاست و ما باید به دنیا نشان دهیم که انقلاب و نظام همچنان در مسیر حقیقی خود حرکت می کنند.» ص254ج2ت22/2/71.

« اگر همه آحاد مردم متحد باشند و بر محور رهبری انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای حرکت نمایند هیچ کس قادر نخواهد بود آنها را شکست دهد. دشمنان ما هر اندازه قوی باشند زمانی که تحت رهبری ولی امر حرکت می کنیم، آنان در موضع ضعف خواهند بود.» ص289ج2ت12/3/71.

« … حضرت آیت الله خامنه ای…جا پای امام گذاشت. در موضع گیریها، در حمله به امریکا، در مبارزه با استکبار، در عدم انعطاف در مقابل زورگویان جهانی، بحمدالله با رهبری هایشان ما را به سر منزل مقصد نزدیک میکنند.» ص294ج2ت13/3/71.

« … اقدام تاریخی، حساس و سرنوشت ساز مجلس خبرگان در تعیین رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به شکلی رقم خورد که رحمت خدای تبارک و تعالی را برای مردم ایران به دنبال داشت. … حضرت آیت الله خامنه ای به پیروی از امام و مراد عظیم الشانمان، پرچمدار اسلام ناب محمدی (ص) و مبارزه مظلومین با دنیای ظلم و جوراست. … [و] باید برای حفظ برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی گوش به فرمان رهبر انقلاب اسلامی باشیم.» ص296ج2ت13/3/71.

« باید از فرامین و دستورات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ـ مد ظله العالی ـ پیروی کنیم. چرا که ما سرباز تحت امر ایشان هستیم و بر ما لازم و واجب است که از فرمانده خود اطاعت کنیم.»ص375ج2ت22/7/71

« امروز حضرت آیت الله خامنه ای جانشین شایسته امام عظیم الشأن است، شما نگویید که خط امام را قبول داریم و بعد از آن هر چه می شود به ما مربوط نیست! اگر این گونه تحلیل کنیم، از انجام مسئولیت و تکلیف دینی ساقط نمی شویم. فرامین رهبر انقلاب درست مانند فرامین امام واجب الاطاعه است.» ص548ج2ت5/7/72.

« در اینجا بر خود واجب می دانم این را شهادت بدهم که زندگی داخلی حضرت آیت الله خامنه ای بسیار ساده است، نه از باب اینکه رهبر عزیز انقلابمان به این حرفها نیازی داشته باشند، بلکه وظیفه خود می دانم تا این مهم را به مردم انقلابی ایران بگویم. من از داخل منزل ایشان مطلعم. در منزلشان بیش از یک نوع غذا بر سر سفره ندارند. خانواده ایشان روی موکت زندگی می کنند. روزی منزل ایشان رفتم یک فرش مندرس آنجا بود که از زبری آن به موکت پناه بردم.»ص670ج2ت12/11/73.

« امروز در داخل کشور چیزی تحت عنوان بحران یا مشکل سیاسی نداریم و بحمد الله نظام و انقلاب با قدرت در سطح جهان از مواضع بحق خود دفاع می کند و این باعث سرافرازی و افتخار است که هنوز خط امام به عنوان سیاست اصلی، موثر و غالب از سوی رهبری معظم انقلاب، و مردم به بهترین وجه دنبال می شود.»ص688ج2ت13/12/73.

« امروز الحمدلله انقلاب ما به دست شاگرد امام، کسی که دقیقاً همان راه امام را می رود و فردی است شایسته که رهبری انقلاب را به عهده دارد، [به پیش می رود.] سعی کنیم مطیع باشیم. … وقتی رهبری مسئله ای را گفت، انسان باید همان را انجام دهد. معنای ولایت فقیه این است.»ص694ج2ت14/12/73.

« امروز در سایه تأییدات الهی، نفسهای قدسی امام راحل و رهبریهای حکیمانه حضرت آیت الله خامنه ای همه توطئه های دشمن بی ثمر مانده است و انقلاب به راه روشن خود ادامه می دهد.»ص694ج2ت14/12/73.

منابع
مجموعه آثار یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی،جلد اول، نوبت چاپ اول/اسفند 1374، ناشر: موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره).
مجموعه آثار یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی جلد دوم، چاپ اول/بهار 1375، ناشر: موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره ).

  1. بدون دیدگاه

  1. بدون تراک بک